Forum ŚWIATOWID Strona Główna ŚWIATOWID
czyli ... obserwator różnych stron życia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Upadek naszej cywilizacji jest bliski!?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚWIATOWID Strona Główna -> "Moja prawda, Twoja prawda i g.... prawda " :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w51
Administrator


Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 5481
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw 10:06, 30 Maj 2013    Temat postu: Upadek naszej cywilizacji jest bliski!?

[link widoczny dla zalogowanych]


Morderstwo brytyjskiego żołnierza utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że niestety jesteśmy świadkami zmierzchu naszej cywilizacji. Jak to możliwe, że w środku dnia na ulicy zostaje zamordowany człowiek, a osoba, która odebrała mu życie niemalże udziela wywiadów? Przecież jeszcze kilkanaście lat temu taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia.

Bardzo ważne przesłanie niosą ze sobą słowa tego człowieka: „Wy ludzie nigdy nie będziecie bezpieczni. Usuńcie swoje rządy nie dbają o was”. Niestety okazały się one prorocze. Władze brytyjskie bardziej dbały o bezpieczeństwo muzułmanów, niż rodowitych Brytyjczyków. Ponadto w imię nowej religii, jaką jest polityczna poprawność, co chwila powtarzano, że islam jest pokojową religią, a to morderstwo, tak naprawdę nie ma z nim nic wspólnego. Wiele osób zrozumiało, że nie ma co liczyć, że rząd ich obroni. Pytanie tylko, czy nie jest już za późno?

Nasza cywilizacja została zbudowana na gruzach Cesarstwa Rzymskiego i cywilizacji helleńskiej. W pewnym momencie historii jej wpływy obejmowały prawie cały świat. Jej sukces opierał się w dużej mierze na religii, prawie rzymskim, rodzinie i wzajemnej rywalizacji europejskich krajów. Dziś laicyzm i niszczenie rodziny zbiera straszne żniwo. Powszechna aborcja i przymusowe systemy emerytalne spowodowały demograficzną katastrofę, która musi doprowadzić, do strasznego w skutkach kryzysu gospodarczego i społecznego. Już niedługo bogactwo krajów Europy Zachodniej będzie wspomnieniem, bo przecież zadłużać się nie można w nieskończoności. Chyba, że jest się Stanami Zjednoczonymi lub Japonią. Podnoszenie podatków też ma swoje granicę, o czym niektórzy, jak pan prezydent Francji Hollande nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć. Cały utopijny projekt unijny rozsypie się pod ciężarem biurokracji oraz ogromnego długu, niczym jeden wielki domek z kart.

Kiedyś europejskie narody walczyły ze sobą, niczym w starożytności greckie polis. Warto zauważyć, że mała Grecja w ważnych chwilach potrafiła się zjednoczyć i stawić opór potężnej Persji. Podobnie zachodnia cywilizacja potrafiła opanować niemalże cały świat. Dziś nie rywalizujemy ze sobą i sprawia to, że przegania nas cały świat, a zjednoczona Europa umiera. Dosłownie i w przenośni. Niestety lekiem na problemy Europy ma być jeszcze głębsza integracja, co tylko przyśpieszy agonię…

Muzułmanie nas nie szanują i niestety mają rację, bo jak można szanować ludzi którzy za nic mają symbole, za które ginęli ich przodkowie? Jak nie gardzić ludźmi, którzy za nic mają swoją kulturę, historię i tradycję? Jak można szanować cywilizację, w której rodzice nie mogą decydować, jak wychować swoje dziecko? Jak traktować poważnie ludzi, którzy zapominają o swoich rodzicach, gdy ci stają się starzy i niedołężni? Jak można szanować cywilizację, w której przestępca ma większe prawa, niż jego ofiara, w której mordercy, po kilku latach cieszą się wolnością? Właśnie do takiego stanu europejskie społeczeństwa doprowadzili rządzący oraz media.

Dla Europy Zachodniej w mojej opinii nie ma już nadziei. Dekadencja elit jest chyba na wyższym poziomie, niż w Cesarstwie Rzymskim w przededniu jego upadku. Najważniejszymi sprawami stała się walka o „prawa” zupełnie marginalnych grup społecznych. Rozbudowany do granic absurdu system świadczeń socjalnych oraz unijne dotacje odebrały Europejczykom chęć do pracy, spowodowały kryzys gospodarczy oraz uczyniły z dumnych do niedawna ludzi żebraków.

Dla dzisiejszych Europejczyków celem życia jest konsumpcja, a religią polityczna poprawność. Wielu ludzi nie ma żadnych celów, ideałów. Wyrzekli się swojej wiary, rodzina nie ma dla nich żadnego znaczenia. Najważniejsze w ich życiu to gromadzenie dóbr. Pytanie, czy tacy ludzie walczyliby i ginęli za swój kraj uważam za czysto retoryczne. Takie cywilizacje, jak uczy historia skazane są na zagładę…

Dla naszego kraju jest jeszcze nadzieja. Naszym największym atutem jest … nasze zacofanie. To, co pewne elity w naszym kraju nazywają „Ciemnogrodem”. Niestety na razie podążamy prostą ścieżką do katastrofy, ścieżką, którą przeszedł już były europejski „prymus” stawiany kiedyś nam za wzór: Hiszpania. Jeśli dalej będziemy kroczyć tą wydeptaną przez Hiszpanów drogą, to również nie będzie dla nas żadnego ratunku, dziwnym trafem tego chcą nasi przywódcy. Czyżby słowa mordercy z Londynu dotyczyły również naszego kraju?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez w51 dnia Czw 10:07, 30 Maj 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w51
Administrator


Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 5481
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon 20:50, 02 Gru 2013    Temat postu:

Cham, Prostak i Idiota, czyli sos a-cywilizacyjny

[link widoczny dla zalogowanych]

Rozważania cywilizacyjne mają jedną trudność. Jest nią stan swoistego sosu a-cywilizacyjnego, w którym przyszło nam żyć. Z tego właśnie powodu, z powodu tej ‘zawiesiny’, operowanie terminami cywilizacyjnymi wydaje się dziś albo anachroniczne, albo teoretyczne, a tymczasem - nic bardziej mylnego.

Cywilizacje to wiekowe twory przekraczające swoim trwaniem żywoty pokoleń. Całe pokolenia pcheł mogą spędzić godziwe życie na zdychającym niedźwiedziu, nie spodziewając się, że na biednego misia szykują się już całe zastępy stworzeń odbiegających znaczenie od pcheł metodą życia (pełzanie zamiast skakania). Refleksja i zrozumienie sytuacji prowadziłyby pewnie do podjęcia prób znalezienia sobie innego wehikułu, ale do tego potrzebne jest zatrzymanie się w codziennej walce o byt i refleksja. Może się zdarzyć jednak i tak, że jedyną pchłą zdolną do jakiejkolwiek refleksji jest Pchła Szachrajka, a ta z natury rzeczy zajmuje się sobą.

My właśnie znajdujemy się w takiej sytuacji – w sytuacji niedźwiedzio-pchlej, a ja jedynie, jako pchła odpowiedzialna, staram się wskazywać na konieczność znalezienia nowego środowiska oraz ostrzegać gromkim głosem przed szachrajkami.

Na projektowych łamach wspominaliśmy już niejednokrotnie o quincunxie (pięciomianie) bytu, na który składa się: dobro i prawda, piękno, zdrowie i dobrobyt.
W ramach jednej cywilizacji te pięć czynników musi pozostawać w absolutnej harmonii.


Atak na cywilizację łacińską został dokonany przede wszystkim poprzez atak na kategorie duchowe i estetyczne. Po zakwestionowaniu podstaw - a więc po zapędzeniu Europejczyków do stajni z osłem Piłatem i jego durnym pytaniem - po zakwestionowaniu prawdy przyszła kolej na zakwestionowanie dobra i zła.
I tak, największe zło przybrało szaty dobra - eutanazja, czy to na Żydach, czy na Polakach; czy to na burżujach lub kułakach; czy to na dzieciach (tych nieurodzonych, a od niedawna już i urodzonych), starcach, osobach niepełnosprawnych i niedołężnych. Kolejną ofiarą padło piękno, i dlatego oglądamy uwielbiającego się filmować zboczeńca w stołecznej galerii, a sceną narodową w Królewskim Krakowie kierują Cham z Prostakiem (Mr. Idiota robi tradycyjnie za klakę).

I tak dochodzimy do clou dzisiejszych rozważań, a te kieruję do tych wszystkich, którzy nie do końca podzielają nasz cywilizacyjny zapał, a kategorie prawdy, dobra i piękna uważają za względne.

Jeśli tak jest, to nie zamierzam Państwa tym tekstem ani nawracać, ani przekonywać, a jedynie zwrócić uwagę, że nie możecie Pańtwo tak absolutnie wykluczyć, że z tym naszym pięciomianem możemy jednak mieć rację. Jeśli tę rację mamy, to wszystkie kategorie pięciomianu są ze sobą nierozerwalnie połączone.

A jeśli są połączone, to poddanie w wątpliwość tych duchowych i estetycznych (dobro, prawda, piękno) musi pociągnąć za sobą poddanie w wątpliwość również tych materialnych, a więc zdrowia i dobrobytu. No a to już powinno tych z Państwa, którzy niematerialne składniki bytu lekce sobie ważą, zainteresować. Czy rzeczywiście tak jest, i czy rzeczywiście powinniśmy się obawiać, że wspomniane zawładnięcie sceną narodową przez Chama i Prostaka (i do pewnego stopnia przez Idiotę, który robi klakę) może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i dobrobyt oraz na zdrowie i dobrobyt naszych bliskich?

Wyobraźcie sobie Państwo Chama z Prostakiem (i Idiotą), którzy mają przeprowadzić na Was bądź na którymś z Waszych bliskich operację chirurgiczną obarczoną poważnym ryzykiem (Idiota będzie zagrzewał do zdecydowanych ruchów skalpelem), albo wyobraźcie sobie Państwo tę nieświętą trójcę, jako decydentów w ministerstwie finansów... edukacji... gospodarki...

Czy zauważyliście Państwo, jak łatwo nam to sobie wyobrazić? Jakbyśmy to skądś znali...

W szkołach i przedszkolach, żeby sięgnąć po inny nieco przykład, ale o wiele mniej hipotetyczny, decydenci od oświaty zdecydowali zaatakować tworzącą się tożsamość płciową Waszych dzieci. Robią tak po to, żeby zaprzeczyć prawdzie o tym, że dziecko ma konkretną płeć. W wyniku tej operacji, której istotą jest kłamstwo, Państwa dzieci zostaną okaleczone psychicznie, a sama operacja okaleczania będzie Państwu przedstawiana jako służąca dobru Państwa dzieci. A Państwo nie za bardzo będziecie w stanie uzasadnić swój sprzeciw, jeśli kategorie prawdy i dobra uznajecie za względne... Napiszecie Państwo jakiś artykuł na blogu, że coś tu nie tak... Albo wejdziecie w spór z Dyrektorką Przedszkola, która krakowskim targiem weźmie to wszystko na Klatę...

Zamiast podjąć męską (przy wsparciu białogłów) decyzję, że tę tęczę należy spalić, a jak ją odbudują przed naszymi (albo jeśli nawet nie waszymi to jednak) świątyniami, to spalić ją raz jeszcze, a jak będą uparci, to nakłaść po głowie Chamowi z Prostakiem i Idiotą. A co najważniejsze - nie zwalać na prowokacje i policję (nawet jeśli takie były, to tym lepiej, że ktoś za nas wykonał kawał dobrej roboty, zachowując przepisy BHP), ale odważnie powiedzieć, że będziemy całopalić do skutku, a Ci, co palili, są naszymi herosami. A jak nam będą chcieli nakładać sankcje, to trzeba powiedzieć, że to był tym razem nasz performance i wkład we współczesną sztukę, która musi odzwierciedlać ducha, inaczej upada.

Dwadzieścia lat temu, w czasach studenckich, zdarzyło mi się pracować u holenderskiego chłopa w szklarni. Szklarnia była super-nowoczesna, a żeby umilić pracownikom życie wyposażona również w system audio, który odtwarzał piosenki z radia. Któregoś dnia lokalne radio zaczęło niemiłosiernie tłuc ‘przebojem’ o wdzięcznym tytule ‘Sexy M*F*’. I wtedy ten holenderski chłop zadzwonił do tego radia i cierpko podziękował za współpracę, używając słów zaczerpniętych ze wspomnianej piosenki i powszechnie uważanych za właściwe w takich sytuacjach. Ten holenderski chłop to był – proszę Państwa – po pierwsze łacinnik (nawet jeśli o tym nie wiedział), a po drugie chłop, a nie szelki.

Na koniec zahaczmy w kilku zdaniach o ostatnią kategorię bytu, to jest o dobrobyt... Nie ma szans, drodzy Państwo, żebyśmy po tym, jak pozwoliliśmy Chamowi z Prostakiem i Idiotą dobrać się do naszej wiary (bądź niewiary), do naszych liturgii, do naszej sztuki, i do zdrowia naszych bliskich, nie zobaczyli na koniec dna w portfelu. Taki ‘trynd’ i nie muszę Państwu w tym momencie chyba rzucać przykładami, choć przyjdzie taki czas, że zrobię to w osobnym tekście. Nie ma takiej siły, byśmy pozbawieni rozeznania dobra i zła, obrabowani z prawdy, piękna i zdrowia, nie zostali na sam koniec kloszardami.

Zresztą, kiedy ktoś jest ogłupiały, otępiały, a na dodatek chory, to po co mu pieniądze?

Pozdrawiam

Rolex


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚWIATOWID Strona Główna -> "Moja prawda, Twoja prawda i g.... prawda " :) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin